Jak zwiększyć ruch na stronie za darmo?

Pomijając aspekt AdWords tego materiału chciałbym zwrócić uwagę bardziej na google Analytics i to czego możemy sie z tych statystyk dowiedzieć. Polecam analizę video i sprawdzenie na swojej stronie w zakładce TREŚĆ Najskuteczniejszych stron docelowych. Po prawej stronie będzie widoczna informacja jaki każda strona ma współczynnik odrzuceń i jaki ruch przynosi procentowo dla Twojej domeny – a właściwie mogłaby przynosić.

Rozpocznij analizę od tych najbardziej popularnych bo właśnie tam możesz odzyskać najwięcej użytkowników, którzy porzucają Twoją stronę.
Pierwszy krok to analiza słów kluczowych, które przełożyły sie na konwersję – zobacz co sprowadza ludzi na Twoją podstronę sprawdź dlaczego mimo wysokiej pozycji podstrony, treść na niej zawarta nie odpowiada odwiedzającym. Pomoże ci tu również analiza stron odsyłających gdzie możesz zobaczyć kto linkuje do tych podstron i czego mogą oczekiwać odwiedzający.

Zanim dokonasz dużych zmian pamiętaj aby dokładnie przeanalizować treść i potrzeby odwiedzających, z jednej strony masz podstronę która generuje duży ruch ale nie dostarcza konwersji (sprzedaż, klik w reklamę itp) natomiast z drugiej strony masz stronę która generuje ruch i powoduje wyświetlanie banerów, co można uznać za konwersję. Przemyśl cojest Twoim priorytetem i dopiero wtedy dokonaj zmian.

źródło: http://www.donjon.com.pl/

Powiązane wpisy:

Powiązane słowa kluczowe:

  • jak zwiększyć ruch na stronie

Comments are closed.