Programy do tworzenia stron WWW

Teoretycznie stronę WWW można stworzyć pisząc kod nawet w prostym systemowym Notatniku. Jednak nawet w nim potrzebna jest dodatkowa nakładka, która zachowa prawidłowe kodowanie znaków. Aby tworzyć dobre strony z prawidłowym kodem, lepiej wyposażyć się w wyspecjalizowane programy do edycji kodu HTML z opcją kolorowania składni, podpowiedzi i sprawdzania błędów. W Internecie obecnie można znaleźć wiele takich bezpłatnych wersji edytorów do pobrania.

Edytory stron internetowych to jedne z najczęściej używanych, rozbudowane i funkcjonalne narzędzia umożliwiające stworzenie strony WWW. W zależności od typu używanej aplikacji, podzielić możemy aplikacje na dwie podstawowe grupy. Pierwszą z nich są programy operujące bezpośrednio na kodzie strony, do którego napisania użyty został na przykład język HTML bądź też PHP – do najpopularniejszych tego typu programów należy np. Aptana Studio. Drugą ze wspomnianych grup tworzą tak zwane edytory WYSIWYG np. popularny program Nvu, których skuteczność oparta została na zasadzie działania w środowisku graficznym, czyli to co wykonamy jest odrazu dla nas widoczne. Tego typu programy samodzielnie generują kod, który to odpowiada bezpośrednio założonemu przez nas wcześniej, wyglądowi tworzonej strony internetowej. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż sam edytor graficzny nie załatwia sprawy nieznajomości kodu. Co ciekawe jednak, dostępne obecnie programy stworzone właśnie w celu pomocy pracy nad stroną internetową, często zawierają w sobie cechy edytorów tekstowych, jak i graficznych. Tego typu programy często pełnią także inne, ważne w trakcie procesu tworzenia strony WWW, role. Na przykład pełnią funkcję debuggera, testując poprawność napisanego przez nas kodu, a co za tym idzie – działanie tworzonej przez nas strony internetowej. Po drugie spełniają dodatkowo one rolę klienta FTP, co umożliwia szybkie wgranie danych plików na odpowiednim serwerze. Istotną rolą takich programów jest możliwość kolorowania składni. Taka funkcja bardzo ułatwia nam pracę i zrozumienie bardziej skomplikowanych skryptów.

Wszystkie wyżej wymienione programy możemy pobrać np. z serwisu pliki.pl – gdzie zajdziemy również inne tego typu aplikacje ze szczegółowymi opisami ich funkcjonalności i możliwości.

źródło: http://viagrapharm.net/tag/wytrysk/, budżet domowy, lokata, fotografia architektury, gwara poznańska słownik

Powiązane wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>